Aby przeglądać tę stronę musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłącznie cookies lub opuszczenie serwisu.

Co to jest PayU?

Co to jest PayU

PayU to jedna z form szybkich płatności internetowych typu pay-by-link. Wraz z Przelewy24 oraz Dotpay, należy do najpopularniejszych metod e-payment w Polsce.

Metoda stworzyły instytucje bankowe i podmioty odpowiedzialne za rozwój technologiczny tychże banków, aby ułatwić i przyspieszyć cały proces robienia zakupów w sieci.

Leży to w interesie zarówno banków jak i samych klientów.

Dzięki udostępnieniu tej usługi, nie jesteśmy już skazani na tradycyjne przelewy czy płatności przy odbiorze. Szybkie płatności pozwalają oszczędzać czas i pieniądze.

Przy transferze tradycyjnym, należy ręcznie wprowadzać dane sprzedawcy i czekać aż przelew zostanie zaksięgowany na jego rachunku (zgodnie z obowiązującymi sesjami Elixir).

Z kolei regulowanie należności dopiero przy odbiorze przesyłki, jest zazwyczaj droższą opcją od przedpłaty. Poza tym, należy mieć przygotowaną, odliczoną kwotę.

Trzeba liczyć się również z tym, że nie każdy sklep oferuje opłacenie transakcji za pobraniem.

Co to jest PayU i jak działa?

W całym procesie płatności pay-by-link – PayU, biorą udział zazwyczaj trzy podmioty:

  • sprzedawca internetowy, który umożliwia klientom skorzystanie z usługi szybkich płatności
  • operator szybkich płatności, który udostępnia sprzedawcy odpowiednie oprogramowanie
  • bank realizujący dany przelew

Jak zapłacić przez PayU?

  • Kiedy wybierzemy towar i sposób wysyłki, przystępujemy do płatności. Po wybraniu opcji PayU, zostaniemy przeniesieni do strony na której będziemy mogli wybrać bank, który zrealizuje transakcję.
  • U każdego sprzedawcy strona ta może wyglądać trochę inaczej:

Płatności PayU

  • Po kliknięciu w ikonę wybranego banku, przeniesiesz się na stronę logowania w serwisie internetowym lub mobilnym tejże instytucji.
  • Po zalogowaniu się do naszego konta, naszym oczom ukaże się wypełniony formularz, zawierający niezbędne dane, potrzebne do wykonania przelewu. Na tym etapie transakcji, nie można już dokonać żadnych korekt w formularzu. To eliminuje popełnienie jakiegoś błędu, jak w przypadku przelewu tradycyjnego i manualnym uzupełnianiu danych.
  • Zatwierdzamy płatność kodem weryfikacyjnym, który otrzymamy od naszego banku. Po zrealizowaniu transakcji, zostaniemy automatycznie wylogowani z naszego konta bankowego i przeniesieni na stronę sklepu w którym dokonaliśmy zakupów.